Policjant w czasie wolnym od służby zadziałał szybko i sprawnie, dzięki czemu nie doszło do kradzieży

Funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w dniu wolnym od służby, ujawnił na terenie miasta pojazd osobowy z uchylonymi szybami przednimi, w którego wnętrzu znajdował się smartfon, klucze oraz rzeczy osobiste kierującego. Przybyli na miejsce policjanci zabezpieczyli opisane przedmioty, zostawiając kierującemu kartkę z informacją o konieczności zgłoszenia się tutejszej Komendy.

W dniu wolnym od służby policjant Wydziału Prewencji kamiennogórskiej policji, idąc chodnikiem, zauważył zaparkowany wzdłuż drogi pojazd osobowy, w którym opuszczone były przednie szyby, w tym jedna praktycznie do połowy. We wnętrzu pojazdu, przy desce rozdzielczej znajdował się smartfon. W pojeździe były też klucze, jak się później okazało od mieszkania oraz inne przedmioty należące do kierującego. Policjant powiadomił o zaistniałym zdarzeniu dyżurnego tutejszej Komendy, który na miejsce skierował funkcjonariuszy Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego. Przybyli na miejsce policjanci, z uwagi na fakt, iż w trakcie wykonywanych czynności nie napotkali właściciela pojazdu, zabezpieczyli wszystkie opisane przedmioty. Właścicielowi natomiast pozostawili we wnętrzu pojazdu kartkę z informacją, by niezwłocznie pojawił się w Komendzie Powiatowej Policji w Kamiennej Górze po odbiór swoich rzeczy.

Policjanci coraz częściej rejestrują przypadki pozostawiania przez mieszkańców swoich rzeczy osobistych, jednocześnie wartościowych w miejscach ogólnodostępnych, skąd znikają one bez śladu, w związku z czym przestrzegają i apelują o większą rozwagę i czujność. Pamiętajmy! Nie zostawiajmy swoich osobistych rzeczy bez opieki w otwartych samochodach, biurach czy mieszkaniach.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment