Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego, który spowodował kolizję

Policjant z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze, po służbie w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierującego pojazdem, który spowodował kolizję. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie blisko promil alkoholu. Teraz za popełnione przestępstwo grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

Policjant z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymał 22-letniego mieszkańca powiatu jaworskiego podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej.

5 marca br. około godziny 23.50 policjant będąc w domu, po służbie usłyszał na zewnątrz huk. Wybiegł sprawdzić co się stało. Na ulicy zauważył mężczyznę, który oglądał samochód marki BMW. Okazało się, że 22-latek jadąc z pasażerem uderzył wcześniej w barierkę ochronną i zatrzymał się, aby sprawdzić co się stało. Policjant w trakcie rozmowy wyczuł od kierowcy wyraźny zapach alkoholu. O podejrzeniu kierowania przez niego pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowaniu kolizji powiadomił oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, który na miejsce skierował patrol. Kierowca, kiedy się o tym dowiedział wsiadł do auta i próbował uciekać. Funkcjonariuszowi udało się, również wsiąść do tego pojazdu i zatrzymać kierowcę do czasu przyjazdu patrolu. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 1 promil.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz kierującemu za popełnione przestępstwo grozić może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

Źródło:
Policja Jelenia Góra
podinsp. Edyta Bagrowska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment