Policjanci znieważani w trakcie wykonywanych czynności służbowych

W dniu 9 grudnia br. w godzinach wieczornych policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zostali zadysponowani do interwencji domowej. W czasie trwania interwencji okazało się, że 34-latka, która wzywała patrol, sama jest nietrzeźwa, a do tego agresywna. W czasie przeprowadzanych czynności, kobieta wielokrotnie znieważyła policjantów używając wobec nich słów ogólnie uważanych za obraźliwe, groziła pozbawieniem życia, a nawet naruszyła nietykalność cielesną rozrywając mundur jednego z nich. Kobieta została zatrzymana do wytrzeźwienia i wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

Kilka dni później na terenie gminy Lubawka, tuż po północy, lubawscy policjanci w trakcie przeprowadzanej interwencji zostali znieważeni przez 22-latka, któremu nie podobało się, że policjanci prowadzą czynności związane z legitymowaniem osób. Mężczyzna znajdujący się pod wpływem alkoholu zaczął kierować w stosunku do funkcjonariuszy wyzwiska, dodatkowo usiłując nakłonić ich do zaprzestania prowadzonych czynności. 22-latek resztę nocy spędził w policyjnej celi.

Przypominamy, że kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku czasu.

Kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło:
asp. Paulina Basta
Oficer Prasowy
KPP Kamienna Góra

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment