Policjanci zlikwidowali plantację. Zabezpieczyli 105 roślin konopi

Policjanci zatrzymali 2 mężczyzn, którzy prowadzili plantację ziela konopi, z których można uzyskać znaczne ilości narkotyków. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 105 roślin w różnych fazach wzrostu, z których można uzyskać około 7200 porcji handlowych marihuany o wartości czarnorynkowej około 90 tysięcy złotych. Teraz mężczyznom grozić może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 2 mężczyzn w wieku 28 i 31 lat podejrzanych o uprawę ziela konopi indyjskich, z których można uzyskać znaczne ilości narkotyków.

Policjanci prowadząc czynności  związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informację, że w jednym z budynków gospodarczych w Jeleniej Górze  najprawdopodobniej prowadzona jest plantacja marihuany. Informacja ta wkrótce się potwierdziła.  Funkcjonariusze  w tym budynku zabezpieczyli 105 krzaków konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu. Plantacja wyposażona była w urządzenia umożliwiające wzrost roślin. Jak się później okazało , z  zabezpieczonych sadzonek można uzyskać około 7200 porcji handlowych marihuany.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Za uprawę konopi, z której można uzyskać znaczne ilości narkotyków grozić im może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

Źródło:
Policja Jelenia Góra
podinsp. Edyta Bagrowska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment