Policjanci zlikwidowali na terenie gminy Kamienna Góra plantację marihuany!

Policjanci z CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej w Kamiennej Górze w wyniku prowadzonych działań wymierzonych w przestępczość narkotykową zlikwidowali na terenie gminy Kamienna Góra plantację marihuany. Mundurowi zabezpieczyli 56 sztuk krzaków konopi indyjskich, z których można było uzyskać ponad kilogram gotowego narkotyku oraz 1076 porcji handlowych gotowego suszu marihuany. Zatrzymanemu 28 – latkowi grozi na chwilę obecną do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej w Kamiennej Górze podczas realizacji sprawy wymierzanej przeciwko przestępczości narkotykowej 05 sierpnia br. weszli do jednego z budynków gospodarczych, mieszczącego się na terenie gminy Kamienna Góra. W jego wnętrzu ujawnili profesjonalnie przygotowane i ukryte stanowiska do nielegalnej uprawy konopi, ponad 50 sztuk roślin konopi innych niż włókniste, przygotowany do handlu susz ziela konopi, urządzenia naświetlające, nagrzewające oraz wentylacyjne, które w chwili wykonywanych czynności były włączone. Uprawa została w sposób bardzo fachowy ukryta w jednym z pomieszczeń specjalnie do tego przystosowanych, poprzez obudowanie ścian płytami typu regips, pokrytymi folią aluminiową, a do urządzeń wentylacyjnych podłączone były filtry powietrza.

W toku dalszych czynności zabezpieczono aż 56 sztuk roślin konopi innych niż włókniste w fazie wzrostu przed kwitnieniem o wysokości do 120 cm, z których można było uzyskać ponad kilogram gotowego narkotyku. Ponadto w trakcie przeszukania policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad 215 grama netto suszu ziela konopi, co daje ponad 1076 porcji handlowych narkotyku. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych środków odurzających szacuje się na około 60 tysięcy zł.

W trakcie likwidacji plantacji na podstawie zebranego materiału dowodowego ustalono, iż w przeszłości 28 – latek również prowadził uprawę, z której uzyskał 84 sztuki roślin konopi, z których to z kolei uzyskał nie mniej niż 1848 gramów netto gotowego narkotyku. Mężczyzna w wyniku swoich działań mógł osiągnąć z uprawy łącznie kwotę nie mniejszą niż 131 tys. zł.

Zatrzymany 28 – letni mieszkaniec Kamiennej Góry został osadzony w policyjnym areszcie do wyjaśnienia, gdzie na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze przedstawili mu zarzut uprawy większej ilości konopi w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Mężczyznę następnie przesłuchano w charakterze podejrzanego. W trakcie składanych wyjaśnień przyznał się on do zarzucanego mu czynu.

W wyniku zebranego przez policjantów z Wydziału Kryminalnego kamiennogórskiej policji materiału dowodowego Prokurator Rejonowy w Kamiennej Górze podjął decyzję o przedstawieniu 28 – latkowi dodatkowego zarzutu o udzielanie środków odurzających innym osobom. Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze, mając na uwadze powyższe,  zastosował wobec 28 – latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.  Sprawa ma charakter rozwojowy.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Film przedstawiający likwidację plantacji marihuany oraz doprowadzenie zatrzymanego mężczyzny (film bez dźwięku).

Share

Zobacz również

One Thought to “Policjanci zlikwidowali na terenie gminy Kamienna Góra plantację marihuany!”

  1. […] plantację marihuany Policjanci zlikwidowali na terenie gminy Kamienna Góra plantację marihuany! Komunikaty, […]

Dodaj komentarz