Policjanci zdążyli z pomocą i uratowali życie ludzkie

W dniu 1 listopada 2020 roku st. sierż. Igor Maciołek oraz st. post. Mateusz Hyziak podczas służby na terenie Lubawki zauważyli starszego mężczyznę w wieku ok. 70 lat, który leżał twarzą w dół na chodniku. Policjanci szybko zorientowali się, że stan mężczyzny jest bardzo poważny, ponieważ zsiniał, brakowało tętna, oddech zanikał. Policjanci niezwłocznie podjęli czynności resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Inni funkcjonariusze KP Lubawka powiadomili w tym czasie zespół ratownictwa medycznego i OSP Lubawka, które wyposażone jest w AED. W tym czasie st. sierż. Igor Maciołek nie przestawał prowadzić akcji ratowniczej, do której dołączył po chwili znajdujący się w pobliżu strażak Kamil Zięba. Do pomocy dołączyli również Strażacy z OSP Lubawka, którzy przekazali urządzenie do defibrylacji oraz udzielili policjantom wsparcia przy tlenoterapii mężczyzny.

Podczas prowadzonej akcji mężczyzna dwukrotnie odzyskiwał czynności życiowe. Za drugim razem skutecznie udało się przywrócić jego tętno i oddech, w dalszym ciągu prowadzono również tlenoterapię. Policjanci przekazali mężczyznę zespołowi ratownictwa medycznego z zachowanymi parametrami życiowymi.

Obaj policjanci to funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lubawce. Dodatkowo st. sierż. Igor Maciołek jest zastępcą naczelnika OSP w Chełmsku Śląskim, będącym po przeszkoleniu w kierunku ratownictwa medycznego (kwalifikowana pierwsza pomoc).

Źródło:
asp. Paulina Basta
Oficer Prasowy
KPP Kamienna Góra

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment