Policjanci zatrzymali włamywacza. Udowodnili mu szereg przestępstw

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji 28 marca br. zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie szeregu licznych przestępstw dokonywanych na terenie miasta Kamiennej Góry w okresie od lata 2018 roku do miesiąca marca 2019. Zatrzymany usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających, kradzieży oraz kradzieży z włamaniami. Za popełnione przestępstwa grozić może mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze posiadając informacje dotyczących szeregu zaistniałych przestępstw na terenie Kamiennej Góry wytypowali osobę podejrzewaną o te przestępstwa. Wchodząc do jednego z mieszkań mieszczącego się na terenie Kamiennej Góry zatrzymali 21 – letniego mężczyznę. W trakcie przeszukania jego mieszkania ujawnili narkotyki w ilości ponad 165 porcji handlowych marihuany. Narkotyki zostały zabezpieczone natomiast mężczyzna zatrzymany w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego udowodnili mu inne popełnione przestępstwa przeciwko mieniu.

Zatrzymany w okresie letnim 2018 roku dokonał kradzieży roweru zaparkowanego na jednej z ulic w Kamiennej Górze. Rower ukrył celem dalszej jego sprzedaży. We wrześniu 2018 roku dokonał kradzieży z włamaniem do kasety jednej z myjni bezdotykowych pokonując zabezpieczenia oraz zabierając wszystkie monety.

W październiku 2018 roku dokonał włamania do jednego z garaży usytuowanych na terenie Kamiennej Góry skąd ukradł piłę spalinową i elektryczną. Skradzione przedmioty zaniósł do swojego mieszkania a następnie je zbył w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Podobnego przestępstwa dokonał w tym samym czasie włamując się do innego garażu skąd dokonał kradzieży elektronarzędzi oraz narzędzi. W podobny sposób jak skradzione pilarki zbył skradzione przedmioty.

W listopadzie 2018 roku włamał się do domu jednorodzinnego znajdującego się w trakcie budowy. Po wyłamaniu drzwi wejściowych przedostał się do jego wnętrza skąd dokonał kradzieży wiertarki oraz przewodów elektrycznych.

Do przedstawionych mu zarzutów przyznał się składając obszerne wyjaśnienia. Podejrzany był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. O karze łącznej dla sprawcy przestępstw zadecyduje sąd.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Leave a Reply