Policjanci zatrzymali troje złodziei, którzy wspólnie i w porozumieniu okradali markety

Troje sprawców kradzieży w marketach na terenie Głuszycy, Boguszowa-Gorc oraz Wałbrzycha zatrzymali w tym tygodniu policjanci Komisariatu Policji II w Wałbrzychu. Podejrzani nie płacąc za tower trzykrotnie wynieśli ze sklepów sprzęt gospodarstwa domowego oraz sprzęt komputerowy. Dwóch mężczyzn oraz kobieta za popełnione czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

14 maja bm. funkcjonariusze drugiego komisariatu realizując informację własną zatrzymali na terenie Wałbrzycha 19-letniego mieszkańca Jedliny-Zdroju, który pod koniec kwietnia wykradł z trzech marketów z terenu naszego miasta oraz powiatu wałbrzyskiego artykuły gospodarstwa domowego oraz sprzęt komputerowy. Łupem mężczyzny padły łącznie cztery markowe ekspresy do kawy, dziesięć pendriveów oraz dwie myszki komputerowe. Straty właściciele firm wyliczyli na łączną kwotę blisko 1750 złotych.

Dzięki dalszym działaniom operacyjnym policjanci ustalili, że w jednym z przypadków – kradzieży w sklepie w Boguszowie-Gorcach – podejrzanemu pomagali także 20-letnia koleżanka oraz 27-letni kolega, a przy przestępstwie popełnionym w Głuszycy – 27-latek. Młoda kobieta oraz mężczyzna trafili ostatecznie w ręce funkcjonariuszy wczoraj w godzinach popołudniowych.

Cała trójka przyznała się do zarzucanych im czynów i złożyła wyjaśnienia. Za kradzieże grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz