Policjanci zatrzymali sprawcę szeregu kradzieży i włamań

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Lubawce w dniu 02 stycznia 2019 roku zatrzymali 21 – letniego mężczyznę sprawcę szeregu kradzieży i kradzieży z włamaniem. Policjanci po zgromadzeniu materiału obciążającego zatrzymanego kamiennogórzanina w sprawie kradzieży przedstawili mu zarzuty.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Lubawce po otrzymanym zgłoszeniu dotyczącym kradzieży w jednym z zajazdów na terenie Lubawki dokonali zatrzymania 21 – letniego mężczyzny mieszkańca Kamiennej Góry. Jak ustalili policjanci mężczyzna przebywający w tym zajeździe na początku grudnia 2018 roku dokonał kradzieży telewizora.

Sprawcę kradzieży zapoznano ze zgromadzonym przez „kryminalnych” materiałem dowodowym w tej sprawie, jak również innych dokonanych w grudniu ubiegłego roku na terenie Kamiennej Górze. Mężczyzna usłyszał również zarzuty trzykrotnej kradzieży pieniędzy i włamania do instytucji użyteczności publicznej. Do wszystkich zarzucanych mu czynów przyznał się składając obszerne wyjaśnienia.

Za przestępstwo kradzieży grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież z włamaniem do lat 10. Osoba wcześniej była już karana za podobne przestępstwa.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment