Policjanci zatrzymali sprawcę podejrzanego o liczne rozboje i inne przestępstwa

Nawet do 15 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, podejrzanemu o liczne rozboje. Jak ustalili funkcjonariusze podejrzany zastraszał, bił, a nawet posługiwał się nożem i następnie okradał pokrzywdzonych. Jego łupem padały pieniądze, telefony komórkowe, zegarki i inne wartościowe przedmioty.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w wyniku realizacji swojej sprawy w dniu 21 marca 2019 roku zatrzymali 21 – letniego mężczyznę mieszkańca Kamiennej Góry podejrzanego o rozboje jak również inne przestępstwa w postaci kradzieży, gróźb karalnych pozbawienia życia, posiadania środków odurzających oraz wywierania wpływu i gróźb karalnych na pokrzywdzonej przez niego osobie w toczącym się przeciwko niemu postępowaniu karnym.

Jak ustalili policjanci, podejrzany w okresie od września 2018 roku do marca 2019 roku dopuścił się na terenie Kamiennej Góry, co najmniej pięciu tego typu czynów. W każdym przypadku zastraszał lub bił, a następnie okradał pokrzywdzonych.

W październiku 2018 roku podszedł do mężczyzny przemieszczającego się na terenie Kamiennej Góry a następnie po przyłożeniu mu noża do brzucha grożąc jego użyciem zażądał wydania wartościowych przedmiotów. Pokrzywdzonemu zabrał pieniądze.

Na początku listopada 2018 roku wszedł do jednego ze sklepów mieszczącego się na terenie Kamiennej Góry, gdzie dokonał kradzieży dużej ilości wartościowego alkoholu. Następnie zatrzymany przez ochronę sklepu w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionych rzeczy groził pracownikowi ochrony pozbawieniem życia, a następnie zadając uderzenia spowodował u niego obrażenia ciała po czym oddalił się z miejsca przestępstwa.

W lutym br. wszedł w posiadanie telefonu komórkowego należącego do innej osoby jak również tej samej osobie groził popełnieniem przestępstwa pozbawienia go życia w celu wywarcia wpływu na nim, jako osobie pokrzywdzonej w toczącym się postępowaniu.

Na początku marca br. dokonał rozboju na kolejnej osobie, której wcześniej w miesiącu grudniu 2018 roku groził pozbawieniem życia. Podszedł do pokrzywdzonego i zażądał wydania mu wartościowych przedmiotów grożąc mu użyciem noża ukrytego w kieszeni celem pozbawienia go życia. Pokrzywdzony w ten sposób stracił zegarek. Podobnego czynu dokonał w połowie miesiąca marca gdzie poprzez zadanie uderzenia w klatkę piersiową dokonał obezwładnienia innej osoby a następnie wszedł w posiadanie pieniędzy.

Policjanci na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzuty do których się przyznał. Dodatkowo usłyszał zarzut posiadania środków odurzających w ilości porcji metamfetaminy i tabletki extazy. Do wszystkich zarzucanych mu czynów przyznał się składając wyjaśnienia.

Z uwagi na charakter popełnianych czynów przez 21 – latka, sposób ich popełniania a w szczególności czynów przeciwko życiu zdrowiu oraz to, iż zagrożone są wysokimi karami pozbawienia wolności policjanci oraz prokurator wnieśli do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec zatrzymanego. Sąd przychylił się do wniosku a sprawca został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozić mu może kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Aresztowany był karany za podobne przestępstwa.

Źródło:
Policja Kamienna Góra
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment