Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniami do domków jednorodzinnych

31-letni mieszkaniec Czarnego Boru został zatrzymany w miniony wtorek przez policjantów Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach i odpowie za kradzieże z włamaniami do domków jednorodzinnych w Borównie oraz Boguszowie-Gorcach. Za popełnione czyny mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Tydzień temu boguszowscy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o włamaniu do domku jednorodzinnego w Borównie. Wtedy to złodziej po uprzednim uszkodzeniu drzwi dostał się do wnętrza pomieszczenia gospodarczego i ukradł z niego elektronarzędzia o łącznej wartości około 800 złotych.

Policjanci z Boguszowa-Gorc realizując informacje własne ustalili, że za włamaniem na terenie gminy Czarny Bór może stać mieszkaniec tej miejscowości, dla którego nie będzie to pierwsze tego typu przestępstwo. Kontynuując czynności operacyjne policjanci ostatecznie zatrzymali 31-letniego mężczyznę 5 marca bm. przed południem i udowodnili mu kolejne włamanie do domku jednorodzinnego, tym razem w Boguszowie-Gorcach.

5 sierpnia poprzedniego roku podejrzany po uprzednim wybiciu szyby w drzwiach balkonowych wszedł do środka budynku i dokonał kradzieży m.in. kolejnych elektronarzędzi oraz materiałów budowlanych. Straty właściciel wycenił na kwotę 6 tysięcy złotych.

W trakcie czynności procesowych mieszkaniec miejscowości Czarny Bór przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia. Za kratami więzienia może spędzić teraz 10 lat. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci planują kolejne zatrzymania.

Źródło:
Policja Wałbrzych
sierż. szt. Marcin Świeży

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment