Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymali 33 – letniego obywatela Ukrainy podejrzewanego o dokonanie wraz z innymi osobami kradzieży rozbójniczej mającej miejsce 01 września br. na terenie jednej z hurtowni materiałów budowlanych. W trakcie tego zdarzenia na miejscu przypadkowo pojawił się policjant kamiennogórskiej jednostki policji w dniu wolnym od pracy. Przyczynił się on do zatrzymania jednego ze sprawców.

Do zdarzenia doszło 1 września 2018 roku w godzinach popołudniowych, gdzie do jednej z hurtowni materiałów budowlanych na terenie miasta weszło trzech mężczyzn. Przemieszczali oraz rozglądali się oni po terenie sklepu wykazując zainteresowanie artykułami budowlanymi. W pewnym momencie jeden z nich pod nieuwagę personelu podszedł do kasy, otwierając ją wyciągnął z niej sporą kwotę pieniędzy. Obsługujący kasę pracownik sklepu zorientował się co się dzieje chcąc odebrać wcześniej skradzione przez mężczyznę pieniądze. W trakcie wywiązanej szarpaniny podbiegło pozostałych dwóch mężczyzn, którzy rozpylili wewnątrz hurtowni substancję powodującą paraliż dróg oddechowych oraz wzroku. Mężczyźni oddalili się z miejsca ze skradzionymi z kasy pieniędzmi.

Świadkowie zdarzeń ruszyli w pościg za jednym ze sprawców który dalej kontynuowali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w tym jeden z nich, który przebywał w rejonie hurtowni w czasie wolnym od służby. Funkcjonariusze oraz świadkowie przyczynili się do zatrzymania jednego ze sprawców, którym okazał się 33 – letni obywatel Ukrainy.

Zgromadzony materiał dowodowy przez kamiennogórskich policjantów, zachowanie zatrzymanego oraz sposób jego działania pozwolił na przedstawienie 33 – letniemu mężczyźnie zarzutu kradzieży rozbójniczej. Ponadto na sporządzony wniosek kamiennogórskich policjantów oraz Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze sąd w Kamiennej Górze wobec obywatela Ukrainy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Za popełniony czyn kradzieży rozbójniczej grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment