Policjanci zatrzymali osoby podejrzewane o przestępstwa narkotykowe

Policjanci Komisariatu Policji z Lubawki oraz Wydziału Kryminalnego kamiennogórskiej jednostki Policji 01 lutego br. zatrzymali cztery osoby, dwóch mieszkańców Wrocławia oraz dwóch mieszkańców Gminy Kamiennej Góry i Lubawki. Jeden z zatrzymanych posiadał duże ilości amfetaminy. Kolejny z zatrzymanych również usłyszał zarzut nie zatrzymania się do kontroli drogowej. Na podstawie dowodów zgromadzonych w tej sprawie Prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji wobec wszystkich zatrzymanych.

Policjanci z Komisariatu Policji w Lubawce oraz policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji z Kamiennej Góry na podstawie wcześniejszych ustaleń i prowadzonych czynności służbowych weszli do jednego z warsztatów samochodowych mieszczących się na ternie Kamiennej Góry w którym przebywało czterech mężczyzn. Jak się okazało byli nimi 39 i 23 – letni mieszkańcy Wrocławia oraz 22 – letni mieszkaniec Gminy Lubawki i 26 – letni mieszkaniec Gminy Kamiennej Góry. Policjanci przy najstarszym z nich znaleźli amfetaminę w ilości ponad 303 nielegalnych porcji tej substancji. Mieszkaniec Gminy Lubawki również posiadał przy sobie również amfetaminę w ilości około 4 porcji handlowych. Funkcjonariusze zatrzymali wszystkich mężczyzn w policyjnym areszcie do wyjaśnienia a nielegalny towar został zabezpieczony.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przez policjantów 39 – latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz zarzut udzielania substancji psychotropowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowych do których się przyznał. Za popełniony czyn posiadania znacznej ilości narkotyków grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10, natomiast udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej również do lat 10.

Kolejny zarzut posiadania środków odurzających usłyszał 22 – letni mieszkaniec Kamiennej Góry do którego się przyznał. Za popełniony czyn grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Ponadto funkcjonariusze udowodnili również zatrzymanemu 26 – latkowi popełnione w ruchu drogowym nie zatrzymania się do kontroli drogowej policjantom. Wrocławianin przemieszczając się swoim samochodem drogami Gminy Lubawki mimo wydawanych wyraźnych sygnałów do zatrzymania zignorował i oddalił się. Do zarzucanego mu czynu przyznał się a za popełnione przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej i ucieczka przed policjantami grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Wobec wszystkich trzech osób które usłyszały zarzuty prokuratora zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Najstarszy ze sprawców przewijał się już w materiałach policyjnych oraz odbywał kary pozbawienia wolności długoletniego więzienia.

Źródło:
Policja Kamienna Góra
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment