Policjanci zatrzymali nietrzeźwego traktorzystę

Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oraz Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze 26 grudnia przed południem w rejonie jednej ze stacji paliw w Kamiennej Górze zatrzymali nietrzeźwego użytkownika drogi który posiadał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Być może funkcjonariusze zapobiegli tragedii. Wynik stężenia alkoholu jaki posiadał kierujący oraz prowadzony przez niego duży ciężki ciągnik rolniczy mógł przyczynić się tragicznego w skutkach zdarzenia.

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze 26 grudnia br. w trakcie służby otrzymali informację o przemieszczającym się tam nietrzeźwym kierującym ciągnikiem rolniczym. Policjanci w trakcie patrolu terenu miasta zauważyli wymieniony pojazd w rejonie jednej ze stacji paliw w Kamiennej Górze. W trakcie wykonywanych dalszych czynności przez wymienionych funkcjonariuszy okazało się kierującym traktorem był 38 – letni mieszkaniec Gminy Kamiennej Góry w wydychanym powietrzu posiadał ponad 2,3 promila alkoholu. Jak ustalili policjanci osoba wcześniej przyjechała do sklepu w celu zakupu kolejnej porcji alkoholu.

Być może funkcjonariusze zapobiegli tragedii. Wynik stężenia alkoholu jaki posiadał kierujący oraz prowadzony przez niego duży ciężki pojazd rolniczy terenowy mógł przyczynić się tragicznego w skutkach zdarzenia. Pojazd którym kierował został przekazany innej osobie przez policjantów, a kierującemu zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment