Policjanci zatrzymali młode osoby z narkotykami

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze realizując zadania wymierzone przeciwko przestępczości narkotykowej 18 i 21 września br. zatrzymali 19 – letniego młodego mężczyznę oraz 23 – letnią kobietę mieszkańców Kamiennej Góry posiadających środki odurzające. Mężczyźnie i Kobiecie przedstawiono zarzuty posiadania środków odurzających.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze na podstawie wcześniejszych ustaleń w trakcie realizacji innej sprawy 18 września br. weszli do jednego z mieszkań w Kamiennej górze. W mieszkaniu zastali przebywającego 19 – latka, który posiadał przy sobie 7 porcji handlowych marihuany. Substancja została zabezpieczona, natomiast mężczyzna zatrzymany do wyjaśnienia. Przy użyciu testera policjanci potwierdzili, iż mężczyzna znajdował się w posiadaniu marihuany, o łącznej sumie ponad 7 działek czarnorynkowych produktu. Policjanci przedstawili mu zarzut posiadania środka odurzającego do którego się przyznał. Jak poinformował funkcjonariuszy, narkotyki znalazł przypadkowo które leżały na ziemi na terenie miasta. Po porostu postanowił je zabrać i użyć we własnym zakresie.

Podobna sytuacja miała miejsce 21 września br. z udziałem 23 – letniej kamiennogórzanki. Policjanci z „rozpoznania” weszli do mieszkania zajmowanego przez kobietę w którym posiadała 3 porcje handlowe marihuany. Młoda kobieta przyznała się, że narkotyki są jej własnością i posiada je tylko i wyłącznie na własny użytek.

Policjanci nie kryli zdziwienia kiedy zostali poinformowani, że narkotyki zostały znalezione przez kobietę przypadkowo na terenie miasta gdzie po prostu leżały na ziemi.

W obydwu przypadkach zatrzymani przyznali się do posiadania środków odurzających. W tej sprawie usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment