Policjanci zatrzymali kierującego, posiadającego zakaz kierowania pojazdami

Funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze 13 października br. na terenie Kamiennej Góry zatrzymali osobę kierującą samochodem osobowym mimo obowiązującego go zakazu administracyjnego. Za nie stosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami, grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2, natomiast za nie stosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów do lat 3.

Funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli pojazd marki Audi poruszający się drogą krajową nr 5. Podczas kontroli kierujący nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że kierującym samochodem to 20 – letni mieszkaniec Kamiennej Góry. Po sprawdzeniu kierującego w policyjnych systemach informatycznych posiadał on cofnięte uprawnienia przez organ wydający.

W trakcie dalszej kontroli pojazdu policjanci ujawnili, że przykręcone do pojazdu tablice rejestracyjne pochodzą z innego samochodu osobowego marki Ford zarejestrowanego w powiecie wałbrzyskim a sam samochód marki Audi nie jest w ogóle zarejestrowany i dopuszczony do ruchu. Pojazd został zabezpieczony natomiast kierujący po wykonanych czynnościach przez policjantów zwolniony.

Za popełniony czyn grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto kierujący poniesie konsekwencje w postaci ogromnych kosztów dotyczących braku obowiązkowego ubezpieczenia o odpowiedzialności cywilnej.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment