Policjanci zatrzymali kierującego pod wpływem narkotyków i bez uprawnień

Policjanci z Posterunku Policji z Marciszowa 12 lutego br. na terenie Gminy Marciszów zatrzymali kierującego pojazdem osobowym, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Jak się dalej okazało obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci z Marciszowa w trakcie patrolu jednej z miejscowości Gminy Marciszów zauważyli przemieszczający się pojazd marki Skoda. Kierującym był znany policjantom z wcześniejszych czynności służbowych wykonywanych z jego udziałem. Zatrzymali pojazd do kontroli którym kierował 41 – letni mieszkaniec Gminy Kamienna Góra.

Policjanci podjęli kontrolę drogową i sprawdzili osobę w systemach informatycznych Policji. Jak się okazało mężczyzna prowadził pojazd wbrew wydanego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policjanci zatrzymali kierującego skodą i przetransportowali go do jednostki Policji a pojazd zabezpieczyli. Ponadto poddali osobę badaniu narkotesterem na zawartość substancji psychotropowych w organizmie. W trakcie kontroli wynik okazał się pozytywny. W związku z popełnionymi przestępstwami osoba została zatrzymana w policyjnym areszcie.

Za nie stosowanie do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym znajdując się pod wpływem środków odurzających do lat lat 2.

Źródło:
Policja Kamienna Góra
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment