Policjanci zatrzymali do kontroli nietrzeźwego obcokrajowca

Policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji z Kamiennej Góry 10 marca br. w godzinach porannych zatrzymali nietrzeźwego użytkownika drogi który posiadał ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w trakcie patrolu dróg Gminy Marciszowa zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu osobowego marki Volkswagen. Kierującym samochodem był 50 – letni obywatel Wietnamu, który również przewoził swoją małą córkę. Kierowca w trakcie kontroli okazał dokumenty stwierdzające jego tożsamość jednak nie posiadał wymaganego prawa jazdy. W trakcie kontroli poddano kierowcę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że kierujący kierował pojazdem znajdując się pod wpływem działania alkoholu mając w wydychanym powietrzu 0,37mg/l.

Kierujący został zatrzymany a pojazd zabezpieczony przez funkcjonariuszy. Do czasu przyjazdu matki dziecka z Czech policjanci zaopiekowali się dziewczynką. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 a za prowadzenie pojazdu bez stosownych uprawnień mandat karny.

Źródło:
Policja Kamienna Góra
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment