Policjanci zatrzymali 3 nieletnich podejrzewanych o zniszczenie figury św. Floriana w Lubawce

W sylwestrową noc nieznani sprawcy zniszczyli odrestaurowaną figurę św. Floriana w Lubawce. Wartość strat opiewa na kwotę co najmniej 8000 złotych. Intensywne działania policjantów z Komisariatu Policji w Lubawce doprowadziły do zatrzymania w tej sprawie 3 osób.

Niektórzy w sylwestrową noc zdecydowanie przesadzili z „zabawą”, niszcząc niedawno odrestaurowaną figurę św. Floriana, która znajduje się na polanie pod Świętą Górą w Lubawce. Wartość strat opiewa na kwotę co najmniej 8000 złotych.

Intensywne działania policjantów z Komisariatu Policji w Lubawce w ostatnich dniach, doprowadziły do zatrzymania podejrzewanych o to przestępstwo mężczyzn. Dziś (środa, 4 stycznia) funkcjonariusze z Lubawki oraz Kamiennej Góry pracując od wczesnych godzin, doprowadzili do jednostki policji 17-latka i dwóch 15-latków z terenu Lubawki, którzy mogą być odpowiedzialni za to zdarzenie.

15-latkowie po złożeniu wyjaśnień zostali zwolnieni do domu, a o sprawie poinformowany został Sąd Rodzinny. Natomiast 17-latek został osadzony w policyjnym areszcie, gdzie będzie czekał na dalsze czynności. Obecnie sprawa ma charakter rozwojowy.

Źródło: KPP Kamienna Góra, st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment