Policjanci zabezpieczyli ponad 5 kg amfetaminy i zlikwidowali plantację marihuany

Policjanci z Komisariatu I Policji we współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego KMP w Wałbrzychu zabezpieczyli ponad 5 kg amfetaminy oraz zlikwidowali plantację marihuany. Do sprawy zatrzymano 29-letniego mieszkańca Świdnicy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty m.in. posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego.

Policjanci z Komisariatu I Policji w Wałbrzychu we współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego KMP w Wałbrzychu ustalili, że w jednym z mieszkań na trenie Wałbrzycha  znajduje się plantacja konopi. W dwóch pokojach wynajmowanego mieszkania znaleźli profesjonalnie przygotowaną plantację. Rosły tam 52 krzaki konopi wysokości 1,5 m. Po przeszukaniu innych pomieszczeń w ręce stróżów prawa wpadła również 5 kg amfetaminy.

Policjanci zabezpieczyli ponadto sprzęt i urządzenia służące do uprawy oraz pielęgnacji konopi. Do sprawy zatrzymano 29-letniego mieszkańca Świdnicy, który wpadł w ręce mundurowych, gdy przyjechał podlać rośliny. Mężczyzna usłyszał już zarzuty min. posiadania znacznej ilości narkotyków.

Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Wałbrzyska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment