Policjanci zabezpieczyli podrobiony towar wartości ponad 1 mln zł

Podrobione buty i zegarki posiadające oznaczenia znanych marek zabezpieczyli funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą wałbrzyskiej komendy, którzy wspólnie z policjantami z Wydziału Cyberprzestępczości KWP we Wrocławiu przeprowadzili przeszukania pod ustalonymi wcześniej adresami. Podróbki sprzedawane były w Internecie. Przedstawiciele prawni pokrzywdzonych firm wstępnie oszacował wartość zabezpieczonych towarów na kwotę prawie 1 200 000 zł. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 48-letni wałbrzyszanin.

19 listopada wałbrzyscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP we Wrocławiu zabezpieczyli ponad 200 par butów oraz prawie 40 szt. zegarków opatrzonych podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Policjanci ustalili, że buty i zegarki  wprowadzane były do obrotu za pośrednictwem  portali internetowych. Przedstawiciele prawni pokrzywdzonych firm wstępnie oszacował wartość zabezpieczonych towarów na kwotę prawie  1 200 000 zł. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 48-letni wałbrzyszanin.

Zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

Źródło: Policja Wałbrzyska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment