Policjanci zabezpieczyli narkotyki w postaci amfetaminy i kryształków MDMA

Narkotyki w postaci amfetaminy oraz kryształków MDMA zabezpieczyli w samochodzie kierowanym przez 20-letniego wałbrzyszanina policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. O losie młodocianego przestępcy zdecyduje teraz sąd. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Funkcjonariuszy prewencji zainteresował poruszający ul. Niepodległości samochód marki Renault. Pojazdem tym jechał młody mężczyzna, znany już wcześniej policjantom. Funkcjonariusze postanowili więc wylegitymować 20-latka. Mundurowi w trakcie czynności w schowku samochodu znaleźli dwa woreczki foliowe. W obu znajdowała się różowa substancją przypominającą amfetaminę. Pomiędzy drzwiami, a siedzeniem kierowcy policjanci znaleźli dodatkowo woreczek z kryształkami.

W trakcie badań laboratoryjnych potwierdziło się, że zabezpieczone przez policjantów substancje to narkotyki. Były środki psychotropowe w postaci amfetaminy, z których można było wykonać blisko 400 porcji handlowych tego narkotyku, a także mniejsze ilości kryształków MDMA.

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za posiadanie znacznej ilości narkotyków. 20-latek może spędzić za kratami więzienia 10 lat. Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do wałbrzyszanina środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment