Policjanci zabezpieczyli krajankę tytoniową

Policjanci Zespołu Przestępstw Gospodarczych Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze na podstawie wcześniejszych ustaleń, zatrzymali 39 – letniego mieszkańca Kamiennej Góry, podejrzanego o przestępstwo karno – skarbowe. W jego mieszkaniu 10 stycznia br. znaleziono nielegalną krajankę tytoniu. Wyroby te nie posiadały wymaganych znaków akcyzowych. Za tego typu przestępstwo grozi wysoka grzywna lub kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji z Kamiennej Góry 10 stycznia br. zatrzymali mężczyznę w związku z podejrzeniem o przestępstwo karno – skarbowe. Mężczyzna w mieszkaniu na terenie Kamiennej Góry posiadał wyroby tytoniowe w postaci krajanki tytoniowej o wadze około blisko 60 kg bez wymaganych znaków akcyzowych. Wartość rynkowa zabezpieczonej krajanki tytoniu to około 5.700 zł, natomiast wartość uszczuplenia w podatku akcyzowym na szkodę Skarbu Państwa wynosi 45.000 zł.

Tytoń umieszczony w kilku workach został zabezpieczony, natomiast mężczyźnie przedstawiono zarzut nabywania przechowywania wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło:
Policja Kamienna Góra
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment