Policjanci z wizytą w Szkole Podstawowej w Szarocinie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Kamiennej Góry w dniu 14 listopada br. złożyli wizytę w Szkole Podstawowej w Szarocinie. W spotkaniu uczestniczyli wszyscy wychowankowie wraz z opiekunami, gdzie w najmłodszych klasach zostały przeprowadzone zajęcia teoretyczne i praktyczne dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Natomiast w klasach strasznych w ramach Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa omówiono zagadnienie związane z przemocą – świadek przemocy, oraz zagadnienia w ramach programu prewencyjnego Świadomy Junior”.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zaplanowali kolejne spotkania w szkołach na terenie powiatu kamiennogórskiego. Tym razem odwiedzili Szkołę Podstawową w Szarocinie. W najmłodszych klasach zostały przeprowadzone zajęcia teoretyczne i praktyczne dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa podczas kontaktu z osobami nieznajomymi, konieczności noszenia elementów odblaskowych. Dużym zainteresowaniem dzieciaków jak zawsze cieszyło się mini miasteczko ruchu drogowego, czyli mata imitująca przejście dla pieszych oraz znaki drogowe, gdzie dzieci w sposób praktyczny przechodziły przez jezdnię.

W starszych klasach omówiono zagadnienia przemocy rówieśniczej cyberprzemocy, bycia świadkiem przestępstwa oraz przemocy w ramach Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa. Natomiast w ramach programu prewencyjnego „Świadomy junior” zapoznano dzieci i młodzież z zagrożenia wynikającymi z uzależnień od substancji psychoaktywnych, palenia papierosów oraz spożywania alkoholu. Na koniec spotkania wraz z uczestnikami prelekcji, omówiono zagadnienie dotyczące odpowiedzialności karnej osób nieletnich. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci zadawały mnóstwo pytań dotyczących przedstawianych tematów.

Źródło: Policja Kamiennogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment