Policjanci z Lubawki uratowali człowieka

Policjanci z Komisariatu Policji w Lubawce uratowali mężczyznę, który próbował targnąć się na swoje życie, wieszając się za pomocą paska od spodni na klamce od drzwi. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce interwencji którą sam ją zgłosił, siłowo otworzyli drzwi do pomieszczenia i przeprowadzili akcję reanimacyjną przywracającą funkcje życiowe człowieka Trafił on na obserwację do szpitala.

Tuż po północy 10 stycznia br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze otrzymał zgłoszenie od operatora Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o możliwości popełnienia próby samobójczej przez zgłaszającego interwencję mieszkańca Lubawki. Dyżurny niezwłocznie zadysponował na miejsce patrol pełniący służbę na terenie Lubawki. Z informacji przekazanej przez samego zgłaszającego wynikało, że zamknął się w mieszkaniu w jednym z pomieszczeń informując o zamiarze popełnienia samobójstwa.

Po przybyciu na miejsce policjanci weszli do mieszkania jednak dalej napotkali utrudnienia w postaci zamkniętych drzwi do jednego z pomieszczeń. Siłowo otworzyli drzwi pomieszczenia na których właśnie wisiał zgłaszający interwencję. Policjanci po siłowym otworzeniu drzwi pokojowych natychmiast zdjęli pętlę z szyi mężczyzny. Z uwagi na to, iż nie posiadał funkcji życiowych przystąpili do jego reanimacji. Po kilkuminutowej reanimacji człowiek odzyskał funkcje życiowe. Policjanci nawiązali z nim kontakt, oczekując na przybycie karetki pogotowia.

W dalszej kolejności ustalili okoliczności zaistniałej sytuacji oraz motywy działania niedoszłego 35 – letniego samobójcy. Mężczyzna znajdował się pod wpływem działania alkoholu.

Po przybyciu ratowników 35 – latek został przez nich zabrany do szpitala na obserwację.

Dzięki sprawnie przeprowadzonym przez policjantów czynnościom reanimacyjnym, udało się uratować ludzkie życie.

Źródło:
Policja Kamienna Góra
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment