Policjanci z Lubawki pełnili służbę w Czechach

Policjanci Komisariatu Policji z Lubawki w dniu 02 lutego br. współpracowali z policjantami po czeskiej stronie granicy. Takie patrole to efekt ciągłej współpracy przygranicznych jednostek Policji Komendy Powiatowej w Kamiennej Górze i Trutnovie.

Po stronie polskiej Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze oraz Komisariat Policji w Lubawce wystawiają policjantów na wspólne patrole. Natomiast po stronie czeskiej komenda z Trutnova. Tym razem policjanci Komisariatu Policji z Lubawki 20 lipca wraz swoimi czeskimi kolegami pracowali na terenie Trutnova. Policjanci z Lubawki szczegółowo kontrolowali osoby z Polski przebywające na terenie Czech oraz zgodność ich dokumentów, oraz sposób przewozu osób i przedmiotów.

Patrole i współpraca pomiędzy policją polską a czeską dotyczą przede wszystkim wzajemnego przekazywania informacji o przestępczości, które są pomocne w poszukiwaniu osób, odzyskiwaniu utraconych pojazdów oraz przedmiotów. Ciągłe rozszerzenie współpracy o łączone patrole przyczynia się w szczególności do bezpieczeństwa wzmożonego ruchu osób, przemieszczających się w okresie zimowym do naszych południowych sąsiadów.

Źródło:
Policja Kamienna Góra
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment