Policjanci z Boguszowa-Gorc uratowali kolejne życie ludzkie

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach w minioną sobotę przez kilka godzin poszukiwali 55-letniego mężczyzny, którego zaginięcie zgłosiła rodzina. Mieszkaniec tej miejscowości przekazał najbliższym, że zamierza popełnić samobójstwo. Dzięki zakrojonym na szeroką skalę działaniom miejscowych policjantów desperat został odnaleziony, a następnie trafił do szpitala, gdzie lekarze udzielili mu specjalistycznej pomocy.

Zaniepokojona rodzina zgłosiła zaginięcie mężczyzny w sobotę około godziny 9:00. Policjanci z Boguszowa-Gorc od razu rozpoczęli poszukiwania. Do akcji stawił się cały stan etatowy komisariatu oraz strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z tej miejscowości.  Funkcjonariusze wytypowali miejsca, w których najczęściej pojawiał się 55-latek. Sprawdzili także szpitale w Wałbrzychu oraz Kamiennej Górze.

W trakcie prowadzonych czynności poszukiwawczych – przed godziną 13:00 – zaginiony został ostatecznie odnaleziony przez policjantów z Boguszowa-Gorc w zaroślach w rejonie ul. Świętej Barbary. Był komunikatywny, ale po wstępnych badaniach wykonanych przez wezwanych na miejsce ratowników medycznych trafił do szpitala, gdzie lekarze udzielili mu dalszej specjalistycznej pomocy. Dzięki interwencji policjantów uratowane zostało kolejne ludzkie życie.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Foto ilustracyjne

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz