Policjanci wraz z pracownikami fundacji uratowali rannego żurawia

Niecodzienną interwencję przeprowadzili w czwartek po południu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Pełniąc służbę w rejonie gminy Mieroszów zostali powiadomieni przez jednego z mieszkańców Nowego Siodła, że na ścieżce rowerowej pomiędzy tą miejscowością, a Golińskiem leży ranny ptak. Funkcjonariusze od razu udali się w wyznaczone miejsce i przy drodze znaleźli wycieńczonego żurawia. Niezwłocznie poprosili też o pomoc pracowników jednej z fundacji. Okazałe zwierzę trafiło ostatecznie do weterynarza, gdzie udzielona została mu pomoc medyczna.

Do zdarzenia doszło około godziny 16:00 pomiędzy dwoma malowniczo położonymi przygranicznymi miejscowościami. Zwierzę najprawdopodobniej w wyniku uderzenia w drewniany słup znajdujący się przy ścieżce rowerowej doznało poważnego urazu i nie był w stanie kontynuować lotu.

Z uwagi na znaczne wycieńczenie żurawia, działać trzeba było natychmiastowo. Policjanci ruchu drogowego poprosili o wsparcie fundację „Mam pomysł”, która na co dzień specjalizuje się w niesieniu pomocy dzikim ptakom. Ostatecznie wspólnymi siłami udało się zabezpieczyć nielota. Następnie pracownicy fundacji przetransportowali ranne zwierzę do weterynarza.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment