Policjanci wciąż eliminują z ruchu nietrzeźwych kierujących. 26-latek miał blisko 2 promile alkoholu

Policjanci z powiatu wałbrzyskiego każdego dnia podejmują działania mające na celu wyeliminowanie nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego, którzy za kierownice swoich pojazdów wsiadają bez wymaganych uprawnień do kierowania oraz w stanie nietrzeźwości. Do zatrzymania właśnie takiego kierującego przez funkcjonariuszy doszło wczoraj w nocy w Czarnym Borze. 26-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

29 lipca bm. policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach patrolowali rejon Czarnego Boru. Po północy zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który kierował na ul. Kamiennogórskiej samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Badanie urządzeniem wykazało 1,79 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto 26-letni mieszkaniec Czarnego Boru nie posiadał nigdy uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem.

Przypominamy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz