Policjanci w czasie wolnym od służby zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących

8 marca w niedzielę policjanci z różnych jednostek z Dolnego Ślaska (mł. asp. Marcin Świeży z KMP w Wałbrzychu, kierownik referatu ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze asp. szt. Rafał Przychocki oraz policjant operacyjny z Komisariatu Policji w Kowarach) około godziny 22.00 w trakcie jazdy samochodem na szkolenie oficerskie do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, na jednej z ulic Ciechanowa zauważyli jak audi jadące przed nimi, zjeżdżając z ronda wpadło w poślizg. Następnie kierujący samochodem jechał od prawej do lewej strony jezdni, a przy kolejnym rondzie młody mężczyzna zawrócił i udał się w tę samą ulicę, gwałtownie przyspieszając. W związku z tym funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję.

W związku z tym, iż zachowanie kierującego wskazywało, że może on znajdować się stanie nietrzeźwości i stanowiło realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego policjanci postanowili wyprzedzić, a następnie zatrzymać jadący slalomem samochód. Funkcjonariusze odebrali mężczyźnie kluczyki i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Powiadomili również dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. Do czasu przyjazdu patrolu ruchu drogowego policjanci pilnowali mężczyzny, który jak się później okazało był mieszkańcem pobliskiej miejscowości Przasnysz.

Przypuszczenia dolnośląskich policjantów potwierdziły się. 31-letni mężczyzna kierował audi w stanie nietrzeźwości, a badanie alkomatem przeprowadzone przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie wykazało, że podejrzewany miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Dalsze czynności z mężczyzną przeprowadzili na miejscu zdarzenia policjanci z Ciechanowa. Tam także prowadzone będzie postępowanie.

Po raz drugi w ciągu kilku dni czujność policjantów z Wałbrzycha, Kamiennej Góry oraz Kowar i podjęte przez nich działania pozwoliły prawdopodobnie uniknąć tragedii na drodze.

Źródło: Policja Kamiennogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment