Policjanci uratowali życie zaginionemu mężczyźnie

Wczoraj (wtorek, 11 czerwca) po przyjęciu zawiadomienia o zaginięciu mężczyzny w wieku 50 lat, w Komendzie Powiatowej Policji w Kamiennej Górze został ogłoszony alarm I kat. dla całej jednostki.

Pierwsze czynności poszukiwawcze zostały skierowane w stronę Góry Parkowej, gdzie funkcjonariusze skupili się głównie na szybkości podjętych działań.

Po pewnym czasie na polanie w zaroślach policjanci z Wydziału Kryminalnego wraz z dzielnicowym znaleźli leżącego, nieprzytomnego 50-latka. Natychmiast udzielili mu pomocy przedmedycznej i wezwali zespół ratownictwa medycznego.

Po sprawdzeniu jego funkcji życiowych ułożyli go w pozycji bezpiecznej.

Na miejsce przybyła kolejna grupa policjantów, wśród których był sierż. szt. Igor Maciołek pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Lubawce jako dzielnicowy. Policjant ukończony ma kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, w związku z czym po ustaleniu, że mężczyzna ma słabo wyczuwalny puls oraz oddech, przystąpił do udrożnienia jego dróg oddechowych poprzez umieszczenie w jego jamie ustnej rurki ustno- gardłowej, czym ustabilizował jego oddech.

Do przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego sierż. szt. Maciołek monitorował funkcje życiowe 50-latka. Mężczyzna został przewieziony do Powiatowego Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze, gdzie w dalszym ciągu trwała walka o jego życie.

Natychmiastowa reakcja i sprawne działanie policjantów najprawdopodobniej uratowały życie mężczyźnie. Gdyby pomoc nie przyszła na czas, mogłoby dojść do tragedii.

Źródło: KPP Kamienna Góra.
Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Zobacz inne