Policjanci uratowali kobietę, która straciła przytomność na ulicy

Policjanci pełniący służbę w Sądzie Rejonowym w Jeleniej Górze zauważyli na monitoringu, że na ulicy niedaleko budynku osunęła się kobieta. Ruszyli jej z pomocą. U poszkodowanej zatrzymały się już funkcje życiowe. Funkcjonariusze użyli będącego na stanie sądu defibrylatora i dzięki temu kobieta zaczęła oddychać. Została przekazana pod opiekę pogotowia ratunkowego.

W dniu 27 lutego 2019r. policjanci z Wydziału Konwojowego komendy wojewódzkiej we Wrocławiu, którzy pełnili służbę w Sądzie Rejonowym w Jeleniej Górze, zauważyli na ekranie monitoringu jak kobieta osuwa się na chodnik. Ruszyli jej z pomocą. Podbiegli do poszkodowanej wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej.

Jeden ze strażników rozpoczął reanimację poszkodowanej, gdyż zatrzymały się jej funkcje życiowe. W związku z tym, że kobieta nie odzyskała przytomności, policjanci przynieśli znajdujący się na stanie sądu defibrylator. Dzięki jego użyciu kobieta odzyskała oddech i została przekazana pod opiekę pogotowia ratunkowego. Finał okazał się szczęśliwy.

Źródło:
Policja Jelenia Góra
st. asp. Monika Kaleta
Sekcja Prasowa
KWP we Wrocławiua

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment