Policjanci u seniorów w Krzeszowie

W ramach programu prewencyjnego „Wzorowy Senior” kamiennogórscy policjanci odwiedzili podopiecznych Domu Seniora Willmannowa Pokusa w Krzeszowie. Mundurowi rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie oraz zagrożeniach.

Funkcjonariusze odwiedzili krzeszowskich seniorów przebywających w Domu Seniora Willmannowa Pokusa w Krzeszowie. Mundurowi omówili z seniorami szeroko rozumianą kwestię bezpieczeństwa. Apelowali o ostrożność, gdyż przestępcy ciągle podejmują nowe próby oszukania seniorów i przejęcia ich oszczędności. Seniorów poinformowano o metodach działania sprawców, a także dostępnych metodach bezpieczeństwa, omówiono również bezpieczeństwa obowiązujące w ruchu drogowym, zarówno wśród pieszych, jak i kierujących pojazdami.

W trakcie spotkania seniorom przekazano informacje o systemie wsparcia i pomocy udzielanej przez instytucje działające na terenie powiatu kamiennogórskiego. Na zakończenie spotkania funkcjonariusze przekazali uczestnikom ulotki profilaktyczne Bezpieczny Senior.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Jego uczestnicy w formie debaty zadawali policjantom pytania na nurtujące ich tematy, na które otrzymywali odpowiedź. Tego typu spotkanie zostanie powtórzone w przyszłości.

Źródło:
asp. szt. Marta Nieć Wierzbicka
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz również

Leave a Comment