Policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującego z narkotykami w postaci marihuany

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali w minioną środę po południu 23-letniego kierującego samochodem osobowym, który posiadał przy sobie narkotyki w postaci marihuany. Funkcjonariusze sprawdzają także, czy wałbrzyszanin nie jechał pojazdem pod wpływem środków odurzających.

Do kontroli drogowej doszło 27 lutego przed godzina 15:00 na ul Parkowej w Wałbrzychu. W trakcie legitymowania policjanci zauważyli, że mężczyzna dziwnie się zachowuje. Chwilę później okazało się, że posiada on przy sobie dwa woreczki z suszem. Po przebadaniu funkcjonariusze potwierdzili, iż są to środki odurzające w postaci marihuany, z których można było przygotować kilkadziesiąt porcji handlowych tego narkotyku.

W toku dalszych czynności policjanci stwierdzili, że kierujący wciąż jest pobudzony i unika kontaktu wzrokowego, co mogło wskazywać, iż znajduje się on także pod wpływem narkotyków. Mundurowi zlecili więc lekarzowi pobranie od mężczyzny krwi do badań laboratoryjnych.

Teraz za posiadanie środków odurzających podejrzany odpowie przed sądem, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli wyniki potwierdzą, że 23-latek kierował samochodem także pod wpływem narkotyków, policjanci postawią wałbrzyszaninowi kolejne zarzuty. Mężczyznę czekać może utrata prawa jazdy, długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Źródło:
Policja Wałbrzych
sierż. szt. Marcin Świeży

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment