Policjanci Prewencji zatrzymali poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze we współpracy z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w dniu 26 lutego br. zatrzymali osobę poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. Obserwowany przez policjantów mężczyzna z „rozpoznania” Wydziału Kryminalnego został zatrzymany przez policjantów Wydziału Prewencji.

Policjanci Ogniwa Patrolowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze 26 lutego br. w godzinach popołudniowych we współpracy z policjantami Wydziału Kryminalnego otrzymali informację o przemieszczającym się mężczyźnie pozostającego w zainteresowaniu „kryminalnych”. Mężczyzna przemieszczał się ulicami Kamiennej Góry i kierował się w stronę kamiennogórskiego rynku, gdzie został zatrzymany.

Po sprawdzeniu osoby w systemach informatycznych Policji okazało się, że zatrzymany to 32 – letni mieszkaniec Kamiennej Góry poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Ponadto policjanci w jego odzieży ujawnili narkotyki w postaci 9 porcji handlowych metamfetaminy. Trefny towar został zabezpieczony przez policjantów a mężczyzna osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci Wydziału Dochodzeniwo – Śledczego Wydziału Kryminalnego przedstawili zatrzymanemu zarzut posiadania środków odurzających do których się przyznał. Za popełniony czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3. Osoba po wykonanych czynnościach przez policjantów została przetransportowana do Zakładu Karnego celem odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

Źródło:
Policja Kamienna Góra
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment