Policjanci pomogli turystce

Dwaj kamiennogórscy policjanci w trakcie pełnienia służby pomogli 25 – letniej turystce z Niemiec, która znajdując się na ścieżce rowerowej, nie zachowawszy właściwej ostrożności, uderzyła w przydrożny znak, wskutek czego uszkodziła swój rower w sposób uniemożliwiający jej dalszą jazdę, a także upadła, doznając obrażeń ciała w postaci urazu stopy, licznych zadrapań i otarć naskórka

Sierż. sztab. Marcin Nieć oraz st.sierż. Adam John z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w trakcie pełnienia służby na terenie powiatu kamiennogórskiego otrzymali zgłoszenie, iż na jednej ze ścieżek rowerowych na terenie gminy, turystka z Niemiec spadła z roweru i nie może wstać w wskutek odniesionych obrażeń.

Przybyli na miejsce policjanci niezwłocznie udzielili 25 – latce pierwszej pomocy przedmedycznej, zaopatrzyli krwawiące rany, ponadto naprawili kobiecie pogięte błotniki, które uniemożliwiały dalszą jazdę oraz wygiętą kierownicę. Z uwagi na ciężki dojazd oraz dość trudny teren, na jakim znajdowała się ścieżka, funkcjonariusze pomogli jej również przemieścić się w stronę przybyłej na miejsce karetki. Kobieta podróżowała w tym dniu z całym, nielekkim ekwipunkiem, który umieszczony był na rowerze, a wskutek zdarzenia rozsypał się wokół roweru.

Kiedy kobieta już lepiej się poczuła, policjanci przypomnieli jej o zasadach bezpieczeństwa, które należy zachować, poruszając się rowerem nie tylko pod drogach publicznych, ale również po ścieżkach rowerowych. Ponadto zwrócili jej uwagę na niestosowne obuwie, ponieważ mimo dużego ciężaru, z jakim się poruszała, ubrane miała jedynie klapki, co oczywiście w sytuacjach nietypowych, które mogą mieć miejsce, podczas jazdy rowerem, również niesie za sobą dość spore zagrożenie.

W tym przypadku, w wyniku zdarzenia, 25 – latka doznała urazu stopy i palca. Funkcjonariusze poinformowali kobietę o najbliższym miejscu noclegowym, a także w ramach poprawy bezpieczeństwa, wręczyli jej odblaski.

Mundurowi wciąż apelują i przypominają!

Noszenie na sobie odblasków jest prostą receptą na poprawę bezpieczeństwa. Posiadanie bowiem jakiegokolwiek elementu odblaskowego zwiększa widoczność pieszego na drodze do około 150 metrów. W tym przypadku kierowca ma więcej czasu na odpowiednią do warunków reakcję, a zyskane w ten sposób sekundy mogą uratować zdrowie, czy nawet życie.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Leave a Reply