Policjanci na festynach rodzinnych

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze uczestniczyli w kolejnych festynach rodzinnych. Mundurowi prezentowali sprzęt, jaki wykorzystują w codziennej służbie. Każdy uczestnik mógł usiąść w policyjnym radiowozie, porozmawiać przez stację, zrobić kilka zdjęć z Komisarzem Lwem oraz usłyszeć dźwięk policyjnej syreny. Mundurowi, korzystając z okazji odbywających się obecnie w powiecie kamiennogórskim festynów, spotykają się z najmłodszymi, by zwrócić ich uwagę na zagrożenia występujące w okresie wakacyjnym, ale także, by wskazać bezpieczne zachowania w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje”.

Kolejny raz kamiennogórscy policjanci wzięli udział w festynach rodzinnych organizowanych w powiecie kamiennogórskim. Tym razem zostali zaproszeni przez sołectwo Przedwojowa oraz Starej Białki do wzięcia udziału w zabawie z najmłodszymi.

Podczas tych imprez mali i duzi uczestnicy mogli zobaczyć policyjne radiowozy oraz sprzęt, jakim dysponują policjanci w codziennej służbie w terenie. W trakcie festynów mundurowi rozmawiali z najmłodszymi o zachowaniu i bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku. Dzieci miały okazję usiąść za kierownicą aut policyjnych porozmawiać przez stację, zapoznać się z Komisarzem Lwem, który wzbudził duże zainteresowanie wśród najmłodszych, jak też włączyć policyjną syrenę. Można było również założyć niektóre elementy umundurowania
i dzięki temu poczuć się jak prawdziwy policjant.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment