Policjanci kryminalni zdjęli z czarnego rynku blisko 2 kilogramy narkotyków

Blisko 2 kilogramy narkotyków w postaci marihuany oraz amfetaminy ujawnili i zabezpieczyli w jednym z mieszkań w Szczawnie-Zdroju policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Funkcjonariusze zatrzymali 42-letniego mieszkańca tej miejscowości, który odpowie teraz za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych. Decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Policjanci kryminalni realizując informację własną 29 stycznia tego roku po południu zatrzymali na gorącym uczynku 42-latka, który w miejscu zamieszkania przy ul. Słowackiego w Szczawnie-Zdroju w lodówce trzymał blisko kilogram środków psychotropowych w postaci amfetaminy, z których można było wyprodukować ponad 8 tysięcy 200 porcji handlowych tego narkotyku.

Funkcjonariusze podczas przeszukania pomieszczeń w wersalce ujawnili także kilogram środków odurzających w postaci marihuany. W tym drugim przypadku mowa o ponad 5 tysiącach porcji handlowych tego narkotyku.

42-latek decyzją sądu trafił już do aresztu. Spędzi tam najbliższe trzy miesiące. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego może trafić za kraty więzienia nawet na 10 lat.

Źródło:
Policja Wałbrzych
sierż. szt. Marcin Świeży

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment