Policjanci jeleniogórskiej drogówki na motocyklach rozpoczęli sezon

Policjanci jeleniogórskiej drogówki już od kliku lat pełnią służbę w patrolach motocyklowych. Wczoraj funkcjonariusze rozpoczęli sezon. Funkcjonariusze na motocyklach są w stanie szybciej dojechać na miejsce zdarzenia drogowego czy utrudnień w ruchu.

Policjanci jeleniogórskiej drogówki, którzy pełnią służbę w patrolach motocyklowych mają doświadczenie i umiejętności znacznie większe niż  inni kierowców jednośladów. Funkcjonariusz odbywający służbę na motocyklu musi mieć dużą podzielność uwagi, by móc szybko zareagować na sytuację zastaną na drodze.

Policyjni motocykliści w wielu przypadkach docierają do miejsc, do których radiowóz nie możliwości. Dlatego właśnie policyjne patrole motocyklowe często można spotkać w miejscowościach wypoczynkowych – w Karpaczu czy w Szklarskiej Porębie podczas zabezpieczenia dużych imprez.

Sezon motocyklowy już się rozpoczął i na wielu polskich drogach w całym kraju pojawili się fani jednośladów. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.  Motocyklisto – „noga z gazu”

Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Motocyklisto, pamiętaj, że drogi publiczne to nie są tory wyścigowe! Pomyśl zatem o innych kierowcach. Przestrzegaj zasad ruchu drogowego: nie przekraczaj prędkości; nie wymuszaj pierwszeństwa; wykazuj się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierowców; zadbaj o odblaskową odzież, która sprawi, że będziesz bardziej widoczny na drodze.

Źródło: Policja Jeleniogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment