Policjanci i strażacy ratowali życie ludzkie podczas pożaru budynku

Przez nieodpowiedzialne zachowanie 63-letniego mężczyzny, który doprowadził do pożaru swojego mieszkania, kilka dni temu mogli zginąć lokatorzy jednego z budynków przy ul. Legnickiej w Wałbrzychu. Na szczęście szybkie i profesjonalnie przeprowadzone działania ratowniczo-gaśnicze przeprowadzone przez wałbrzyskich strażaków oraz policjantów pozwoliły na uratowanie życia wszystkich mieszkańców bloku. Sprawca natomiast został zatrzymany przez funkcjonariuszy prewencji i odpowie przed sądem za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach.

Wałbrzyscy policjanci wraz ze strażakami informację o pożarze otrzymali w zeszłą środę około godziny 14:30. Funkcjonariusze wspólnie wyprowadzili z budynku łącznie 8 osób, w tym 4 dzieci w wieku od 1 roku do 5 lat. Następnie wszystkim poszkodowanym udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej i przekazali przybyłym na miejsce zespołom ratownictwa medycznego.

W toku wykonanych czynności funkcjonariusze ustalili, że sprawcą pożaru jest jeden z lokatorów. 63-latek podgrzewał opalarką elektryczną rury kanalizacyjne doprowadzające wodę do budynku, czym spowodował zaprószenie ognia w swoim mieszkaniu. Wałbrzyszanin za tak nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8. Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do 63-letniego mieszkańca naszego miasta środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Źródło:
Policja Wałbrzych
sierż. szt. Marcin Świeży

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment