Policjanci i Straż Pożarna pomagali zejść desperatowi z wysokiego komina

Kamiennogórscy policjanci w niedzielne popołudnie 16 września br. otrzymali informację o mieszkańcu, który być może zamierzał odebrać sobie życie. Wspiął się on na ponad 100 metrowy komin Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Kamiennej Górze. Policjanci podjęli działania w kierunku sprowadzenia osoby na ziemię. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy, a następnie do szpitala.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w niedzielne popołudnie otrzymał zgłoszenie od pracowników Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej z Kamiennej Góry o osobie która wtargnęła na jej teren i wspina się na ponad 100 metrowy komin przedsiębiorstwa. Dyżurny niezwłocznie zadysponował na miejsce patrol, który potwierdził wspinającego się na szczyt komina osobę. Policjanci próbowali z osobą nawiązać kontakt jednak bezskutecznie. Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze niezwłocznie o fakcie poformował Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze, Pogotowie Ratunkowe, policyjnych negocjatorów oraz kierownictwo kamiennogórskiej jednostki Policji.

W trakcie działań z uwagi na to, że mężczyzna mógł znajdować się w złym stanie psychicznym funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli działania mające na celu dotarcie do niego oraz udzielenie mu pomocy. Mężczyzna groził popełnieniem samobójstwa poprzez skok ze szczytu komina. Podjęto decyzję o zadysponowaniu na miejsce specjalnej grupy Ratownictwa Wysokościowego Państwowej Straży Pożarnej ze Świdnicy.

Ratownik wysokościowy funkcjonariusz Straży Pożarnej za pomocą sprzętu alpinistycznego wszedł na szczyt komina a następnie za pomocą specjalnej uprzęży zszedł z desperatem na ziemię. W prowadzone czynności zaangażowali się nie tylko dyżurni, ale również policyjni negocjatorzy i inne specjalistyczne służby Po ustaleniu tożsamości osoby 29 – latek trafił on pod opiekę lekarzy, gdzie następnie został przewieziony do szpitala.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment