Policjanci i funkcjonariusze Straży Leśnej zatrzymali sprawcę kradzieży drewna

Policjanci Posterunku Policji z Marciszowa wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej w ramach wspólnych działań dokonali zatrzymania sprawcy kradzieży drewna. Zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Marciszów 15 grudnia 2018 roku.

Policjanci Posterunku Policji w Marciszowie 15 grudnia br. w ramach współpracy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej Nadleśnictwa Kamienna Góra brali udział w akcji „Stroisz 2018”. Akcja ta koordynowana przez Nadleśnictwo Kamienna Góra wymierzona było przeciwko licznym kradzieżom młodych drzewek świerku oraz gałązek drzew, które są podstawowym materiałem do produkcji różnego rodzaju ozdób świątecznych. Zwiększony popyt na ten materiał stanowi poważne zagrożenie dla naszych lasów.

W trakcie patrolu terenu gminy Marciszów funkcjonariusze przy jednej z posesji na terenie Gminy Marciszów ujawnili leżącą dłużycę drewna dębu. Jak się okazało była świeżo przetransportowana z miejsca kradzieży. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, iż drewno zostało zabrane z terenu nasypu kolejowego przez 36 – letniego mieszkańca gminy Marciszów, które zostało wcześniej powalone przez silny wiatr. Ustalono, iż drewno jest własnością Kolei Państwowych.

Funkcjonariusze dokonali pomiarów drewna oraz jego klasyfikacji. Ponadto zostało ono zabezpieczone. Na powyższą okoliczność po zgromadzeniu stosownych materiałów w sprawie funkcjonariusz zatrzymanemu sprawcy przestawił zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Za popełniony czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment