Policjanci dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w okresie wakacji

Kamiennogórscy policjanci oraz funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lubawce w ramach zapewnienia niezbędnego poziomu bezpieczeństwa sprawdzają miejsca, w których wypoczywają dzieci. Tym razem pojawili się na obozie harcerskim „Zawisza” w Gorzeszowie oraz „Lubczyku” w Lubawce. Celem takich spotkań jest utrzymanie stałego kontaktu z organizatorem obozowisk oraz bezpieczeństwo wypoczywającej tam młodzieży.

Policjanci od początku wakacji odwiedzają regularnie odpoczywające na naszym terenie dzieci i młodzież. Spotkania to okazja do rozmów na temat ogólnie pojętego bezpieczeństwa i zagrożeń, z jakimi może się nam przyjść zmierzyć podczas letniego wypoczynku. Mundurowi przypominają w czasie spotkań o bezpiecznej kąpieli oraz zasadach, którymi należy się kierować podczas wakacyjnego wypoczynku.

Część spotkań prowadzona jest wspólnie z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej. Mundurowi w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” poruszali mnóstwo istotnych dla bezpieczeństwa tematów. Wszyscy młodzi słuchacze okazali się być niezwykle świadomi i wykazali się dużą wiedzą na temat zasad, jakie obowiązują wypoczywających nad wodą, jak też ogólnie pojętych zagrożeń, które mogą ich spotkań w czasie wakacji.

Źródło: KPP Kamienna Góra
asp. Paulina Basta

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Zobacz inne

Leave a Comment