Policja poszukuje kobiety, która napadła na 10-latka, a jego bratu groziła pobiciem

Policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy poszukują młodej kobiety, która na początku tego roku na przystanku autobusowym przy ul. Wysockiego w Wałbrzychu napadła na 10-latka, wyrwała mu telefon komórkowy z ręki, a chwilę później zagroziła drugiemu z małoletnich – 12-latkowi – pobiciem, kiedy ten stanął w obronie młodszego brata. W toku prowadzonego postępowania funkcjonariusze zabezpieczyli nagranie z wizerunkiem sprawczyni i publikują go w celu ustalenia tożsamości kobiety. Być może ktoś z Państwa ją rozpozna.

Do zdarzenia doszło 8 stycznia 2020 roku około godz 17:30 na przystanku przy ul. Wysockiego w Wałbrzychu. To właśnie w tym miejscy młoda kobieta wyrwała telefon z ręki 10-latka i wsiadła do autobusu środkowymi drzwiami. W obronie małoletniego stanął jego o dwa lata starszy brat. Kobieta widząc, że nastolatek udaje się w kierunku pojazdu, wybiegła z niego – tym razem tylnymi drzwiami. Pomimo iż 12-latek dogonił agresorkę, ta zagroziła mu pobiciem, a następnie uciekła.

Na udostępnionych przez policjantów kryminalnych zdjęciu widać młodą kobietę podejrzewaną o kradzież rozbójniczą, która najpierw wsiada do autobusu, a następnie z niego wybiega. W tej bulwersującej sprawie apelujemy do osób, które rozpoznają sprawczynię tego czynu lub mają jakąkolwiek wiedzę nt. zdarzenia o zgłoszenie się bezpośrednio do Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przy ul. Mazowieckiej 2 lub o kontakt telefoniczny (do godz. 15:30) pod numerem telefonu 47 87-51-213 lub całodobowo z dyżurnym jednostki pod numerem telefonu 47 87-51-360.

Źródło: Policja Wałbrzyska. Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment