Policja ostrzega

Minęło kilka dni kalendarzowej jesieni, a na drogach powiatu kamiennogórskiego zginęła osoba. Do wypadku doszło nad ranem 14 października br. gdzie na jednej z dróg gminy Lubawki samochód osobowy uderzył w przydrożne drzewo w wyniku czego jego kierowca poniósł śmierć.

Następna osoba straciła życie a kolejna trafiła do szpitala. To tragiczne zdarzenie na drodze jakie miało miejsce na terenie Gminy Lubawka 14 października br. nad ranem. Z wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną wypadku mogła być nadmierna prędkość. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Kamiennej Góry wyjaśniają pod nadzorem prokuratory przyczyny tragicznego wypadku drogowego do którego doszło 14 października br. na drodze krajowej nr 5 w Lubawce.

Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Skoda z nieustalonej przyczyny uderzył w przydrożne drzewo na wskutek czego pojazd odbijając się uderzył bokiem w kolejne przydrożne drzewo. Z relacji świadków wynika, że samochód osobowy jechał z dużą prędkością. W wypadku drogowym zginął młody mężczyzna kierujący samochodem a pasażera z tego samego samochodu z obrażeniami ciała odwieziono do szpitala. Policjanci, prokurator na miejscu prowadzili czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego tragicznego wypadku. W działaniach uczestniczyli również inne służby ratunkowe.

Przypominamy i ostrzegamy – nadmierna prędkość, to jedna z najczęstszych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Dlatego też apelujemy do wszystkich kierujących o rozsądek i rozwagę na drodze. ZWOLNIJ – PRĘDKOŚĆ ZABIJA!

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment