“Pokusa jednak była silniejsza”. Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali seryjnych włamywaczy

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Góry ustalili i zatrzymali mężczyzn, podejrzewanych liczne kradzieże i kradzieże z włamaniami. Mężczyźni wykorzystując okazje kradli portfele wraz z dokumentami oraz kartami płatniczymi. Ponadto dokonywali kradzieży i kradzieży z włamaniami do biur firm umiejscowionych na terenie Kamiennej Góry. Teraz grozić może im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego „rozpracowali” osoby dokonujące kradzieży i kradzieży z włamaniami na terenie Kamiennej Góry. Funkcjonariusze w dniu 13 marca br. weszli do ich mieszkań i dokonali zatrzymań 18 i 19 – letnich mieszkańców Kamiennej Góry.

Na podstawie zgromadzonych ustaleń funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego udowodnili zatrzymanym szereg przestępstw przeciwko mieniu w okresie od grudnia ubiegłego roku do chwili obecnej. Jak ustalili policjanci młodzi ludzie w porze wieczorowo – nocnej przemieszczali się ulicami miasta. W umówionych i wcześniej upatrzonych miejscach dokonywali kradzieży i kradzieży z włamaniami. Najczęściej były to biura firm usytuowanych na terenie Kamiennej Góry. Wykorzystując porę nocną w drzwiach wejściowych biur wykonywali otwory, a następnie wchodzili do ich wnętrz skąd najczęściej zabierali przedmioty wartościowe w postaci komputerów, laptopów, nośników pamięci, pieniędzy, dokumentów, urządzeń elektronicznych i biurowych, telefonów komórkowych oraz alkoholu. Skradziony sprzęt wart kilkanaście tysięcy złotych przenosili do innego mieszkania.

Sprawcy również upatrywali sobie inne obiekty w postaci mieszkań. Wykorzystując otwarte drzwi jednego z nich na terenie Kamiennej Góry dokonali kradzieży torebki damskiej z zawartością dokumentów kart bankomatowych oraz dość sporej ilości gotówki. Ponadto dokonywali przestępstw posługując się skradzioną kartą bankomatową dokonując licznych transakcji.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci udowodnili sprawcom 12 czynów kradzieży z włamaniami na terenie Kamiennej Góry, 5 usiłowań kradzieży z włamaniami na terenie Kamiennej Góry do altan ogródków działkowych, kradzieży mieszkaniowej oraz kradzieży w jednym z salonów siedzi telefonii cyfrowej. Do zarzucanych im czynów przyznali się wyjaśniając i opisując policjantom wszystkie okoliczności.

Jeden z nich tłumaczył, iż przy posługiwaniu się skradzioną kartą bankomatową pokusa była silniejsza niż sumienie. Część skradzionych przedmiotów policjanci odzyskali.

Policjanci mając na uwadze szkodliwość społeczną czynów, charakter popełnianych przestępstw oraz wartość materialną skradzionych przedmiotów sporządzili wniosek do Prokuratury o zastosowanie wobec jednego ze sprawców środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sprawa ma charakter rozwojowy. Kamiennogórzanom za popełnione przestępstwa grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło:
Policja Kamienna Góra
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment