Pogryzł policjanta podczas interwencji

W piątkową noc, 3 czerwca br., kiedy policjanci kończyli obsługę zdarzenia drogowego, zauważyli grupę osób, które szarpią się w parku. Natychmiast pobiegli, aby rozdzielić walczących. Podczas interwencji jeden z mężczyzn ugryzł w rękę funkcjonariusza. Natomiast osoby uczestniczące w awanturze rozbiegły się w różnych kierunkach.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który dopuścił się naruszenia nietykalności cielesnej. To nie był jednak koniec wyczynów mieszkańca powiatu kamiennogórskiego. 25-latek stawał się coraz bardziej agresywny, nie reagował na polecenia. Zaczął znieważać policjantów słowami obelżywymi. W odpowiedzi na jego zachowanie użyli siły fizycznej i kajdanek w celu obezwładnienia.

Po umieszczeniu go w przedziale dla osób zatrzymanych mężczyzna zaczął kopać w elementy radiowozu. Nadal nie reagował na polecenia. Odmówił podania danych, twierdząc, że nie mają pojęcia, z kim zadzierają i ich załatwi.

Po przewiezieniu do Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zachowanie mężczyzny nadal pozostawiało wiele do życzenia. Nie zamierzał w żaden sposób współpracować z funkcjonariuszami. Odmówił również poddaniu się badaniu na stan trzeźwości. 25-latek został osadzony w policyjnym areszcie do wyjaśnienia.

Ugryziony policjant, na szczęście nie doznał poważniejszych obrażeń. W toku dalszych czynności 25-letni mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych czynów, a także odmówił składania wyjaśnień. Prokuratura zastosowała wobec niego dozór policyjny.

Źródło: KPP Kamienna Góra, sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Zobacz inne

Leave a Comment