Podziemna Trasa Turystyczna w Zamku Książ

Już od dnia 16 października 2018 roku, po raz pierwszy w historii podziemia Zamku Książ zostaną udostępnione dla turystów, którzy zejdą do tuneli wydrążonych na głębokości 50 metrów pod zamkiem.

Podziemna trasa turystyczna to półkilometrowy odcinek, który z pewnością zaintryguje swoją różnorodną strukturą zarówno pod względem geologicznym, jak i historycznym. Podczas przejścia odwiedzający zobaczą potężną wybetonowaną halę, korytarze wykute w surowej skale oraz poboczne komory bunkra.

Trasa przebiega wzdłuż tarasów (przy miejscu poszukiwań domniemanego podziemnego dworca kolejowego) w kierunku budynku głównego zamku. Zakończenie pierwszej połowy trasy znajduje się przy zawale – wejściu do zasypanego szybu windowego, z którego wyjście znajdować się miało na Dziedzińcu Honorowym. Podczas zwiedzania turyści poznają m.in. tajemnice książańskich podziemi, teorie o celu ich powstania oraz tragiczną historię więźniów, których rękami te tunele zostały wydrążone.

Podziemia Zamku Książ zostały wybetonowane bardzo wytrzymałym cementem portlandzkim. Według zapisków ulubionego architekta A. Hitlera, Alberta Speera, oraz innych dostępnych dokumentów nie jest wykluczone, że tunele mają jeszcze raz tak dużą powierzchnię jak ta, która jest dzisiaj znana tj. 3200m2 (co zostało zmierzone na podstawie betonu, który przywieziono do zamku).

Bilety w sprzedaży od 16 października 2018 roku na stornie ksiaz.walbrzych.pl.Share

Zobacz inne

Leave a Comment