Podziękowania dla policjantów z Komisariatu Policji w Lubawce

12 maja br do komisariatu policji w Lubawce zadzwoniła mieszkanka Lubawki, która w rozmowie z komendantem asp.sztab. Ryszardem Chodkowskim z ogromną wdzięcznością i uznaniem wypowiadała się o tamtejszych policjantach, którzy pomogli jej podczas 14 – dniowej kwarantanny.

Kobieta w rozmowie telefonicznej opowiedziała o swojej historii. 26 kwietnia br. gdy wróciła z Niemiec i została objęta 14 – dniową kwarantanną zaczął się jej czas izolacji. Jej sytuacja była o tyle skomplikowana, że mieszka ona sama i to dlatego właśnie jest wdzięczna policjantom, że w tym trudnym dla niej czasie, każdego dnia nie tylko sprawdzali czy spełnia ona warunki kwarantanny, ale przede wszystkim byli wsparciem dla niej. Jak to ujęła, każdego dnia gdy pojawiali się pod jej oknami, z niewymuszoną troską pytali o jej samopoczucie, o to czy czegoś nie potrzebuje. Prezentowaną przez siebie postawą policjanci pomogli kobiecie przetrwać ten czas i jak podkreśliła, dzięki temu zmieniła zupełnie zdanie o policji. Jak stwierdziła, ta sytuacja i ogromna pomoc policjantów głównie na szczeblu psychologicznym sprawiła, że całkowicie zmieniła ona zdanie na temat tej instytucji. Mieszkanka Lubawki podkreśliła, że bardzo dziękuje funkcjonariuszom z komisariatu Policji w Lubawce za ich bezinteresowność i pomoc w okresie tej izolacji. To bardzo pomogło przetrwać jej ten czas.

I my jesteśmy bardzo wdzięczni pani Elżbiecie za te słowa uznania i podziękowania. Takie słowa pomagają wierzyć policjantom, że ta służba ma sens, że warto wykonywać obowiązki jeszcze lepiej i staranniej. Tego typu gesty są dla policjantów niezwykle budujące i potrzebne, ponieważ codzienna praca policjantów obarczona jest, głównie teraz w okresie pandemii, ogromnym stresem i poświęceniem. Każdego dnia podczas wykonywania obowiązków służbowych funkcjonariusze oprócz dotychczasowych swoich zadań, sprawdzają każdego dnia ponad 100 adresów pod którymi powinny znajdować się osoby objęte kwarantanną. Na dzień dzisiejszy jest to ok. 120 adresów w powiecie kamiennogórskim. Jednocześnie policjanci realizują zadania bieżące typu interwencje, obsługa zdarzeń kryminalnych, drogowych czy wykroczeń. Służba w policji wymaga ogromnego poświęcenia, a w tym trudnym dla wszystkich okresie, wymaga od policjantów niezwykłej odporności psychicznej. Pamiętajmy o tym, że oni pracują na pierwszej linii, mając do czynienie każdego dnia z wieloma osobami z różnych środowisk. Nigdy nie mają pewności, że osoby nie są zarażone wirusem, co niesie dla nich jak też dla ich rodzin ogromne ryzyko utraty zdrowia życia, co wiąże się naprawdę z wielkim stresem.

mł. asp. Paulina Basta
KPP Kamienna Góra

Więcej komunikatów w kategorii Policja

Zobacz inne

Leave a Comment