Podziękowania dla policjantów

Do Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze wpłynęły podziękowania od jednego ze świadków zdarzenia mającego miejsce w sobotę przed południem na ul. Słowiańskiej w Kamiennej Górze. Samochód osobowy w trakcie jazdy zajął się ogniem. Szybka reakcja policjantów Referatu Ruchu Drogowego i osób znajdujących się na miejscu pozwoliła na uniknięcie większych strat w mieniu.
W sobotę, 6 sierpnia 2022 roku na ul. Słowiańskiej w Kamiennej Górze doszło do samozapłonu pojazdu osobowego w trakcie jazdy. Świadek tego zdarzenia kilka sekund po zauważeniu tej sytuacji napotkał stojący na poboczu radiowóz. Natychmiast poinformował funkcjonariuszy o zagrożeniu, jakie znajduje się na sąsiedniej ulicy. Policjanci Referatu Ruchu Drogowego niezwłocznie udali się na miejsce, jednocześnie informując dyżurnego jednostki o konieczności wezwania straży pożarnej.

Funkcjonariusze wraz ze świadkami wykorzystali wszelkie dostępne środki, aby zmniejszyć rozprzestrzeniający się ogień. Prowadzili te działania do czasu przyjazdu strażaków z Państwowej Straży Pożarnej, którzy bardzo szybko ugasili palący się pojazd.

Po tym zdarzeniu do Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zgłosił się świadek, który złożył pisemne podziękowania za szybką interwencję dla funkcjonariuszy policji oraz wszystkich osób, które pomagały w gaszeniu pojazdu do czasu przyjazdu strażaków.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP Kamienna Góra, sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment